Як Олеся Островська-Люта «опікується» культурною спадщиною

0

Як Олеся Островська-Люта «опікується» культурною спадщиною
Як Олеся Островська-Люта «опікується» культурною спадщиною

При зміні влади в країні внаслідок подій Євромайдану у виконавчу владу, яка розпоряджається значними фінансовими ресурсами, всілякими правдами і неправдами пролізли «вчорашні» кадри, ласі до грошей. Одна з них – співробітниця відомого олігарха-регіонала Ріната Ахметова Олеся Богданівна Островська-Люта, яка стала першим заступником Міністра культури України.

На цій посаді вона захопила в свої руки керівництво сферою охорони культурної спадщини, не маючи для цього фахової підготовки. Вона і тільки вона тепер має право погоджувати проектну документацію на забудову в зонах охорони пам’яток та в історичних центрах міст. Зайве говорити про те, що всі ці погодження – далеко не безкорисливі. З цим пов’язано кілька скандалів – у Києві, Одесі, а тепер дійшла черга і до славнозвісного міста-музею Переяслава-Хмельницького.

 

Першим з «подвигів» жвавої жіночки стала її згода на забудову славетного Андріївського узвозу у Києві… котеджним містечком. Про це стало відомо з повідомлень ЗМІ. 28 квітня 2014 р. за підписом першого заступника Міністра культури О.Б. Островської-Лютої неправомірно надано погодження проектної документації на реставрацію з пристосуванням пам’ятки архітектури національного значення по вул. Андріївський узвіз, 15 та будівництво майнового комплексу по вул. Андріївський узвіз, 17 у Подільському районі м. Києва (цей «майновий комплекс» і є котеджним містечком у самому серці стародавнього Києва).Ці дії О.Б. Островської-Лютої вчинені всупереч чинному законодавству.

Після звернень в органи прокуратури з цього питання, Мінкультури на запит прокуратури м. Києва надало ретельно препаровану інформацію з цього питання, з замовчуванням певних фактів, украй невигідних для О.Б. Островської-Лютої. У цій відповіді свідомо замовчано (тобто сфальсифіковано) пам’яткоохоронний статус території, на якій передбачається будівництво майнового комплексу (котеджного містечка), а саме – належність її до території пам’ятки містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз". Тобто погоджена проектна документація має призвести до грубого порушення статті 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини», якою категорично забороняється змінювати пам’ятки.

Таке свідоме надання спотвореної інформації органам прокуратури має на меті приховати ознаки злочину, передбаченого статтею 298 Кримінального кодексу України, - умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток — об’єктів культурної спадщини, вчинені службовою особою з використанням службового становища.

На повторний лист прокуратури м. Києва від червня цього року сама О.Б. Островська-Люта підписала відповідь, у якій, щоб обілити себе, також не вказала пам’яткоохоронний статус території, на якій передбачається будівництво майнового комплексу (котеджного містечка), а саме – належність її до території пам’ятки містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз". Це вже свідчить не про некваліфікованість О.Б. Островської-Лютої, яка підписує такі документи, а про її корумпованість. Це – свідоме введення в оману правоохоронних органів з метою приховати неправомірні, корупційні дії, вчинені О.Б. Островською-Лютою 28.04.2014, яка своїм погодженням протиправно дозволила змінювати пам’ятку містобудування національного значення "Замкова гора - Андріївський узвіз", що Законом заборонено. Такі дії одного з керівників Міністерства культури не можуть не викликати обурення і широкого громадського резонансу, спрямованого проти чинної виконавчої влади.

Цей скандал уже вийшов на рівень Верховної Ради України – група народних депутатів звернулася до Генерального прокурора України В. Г. Яреми з вимогою провести розслідування.

 

Не обійшла своєю увагою О.Б. Островська-Люта іще одне історичне місто, в якому «крутяться» великі гроші – Одесу. Коли до неї звернулася одеська приватна фірма з проханням видати дозвіл «на проверення робіт в історичному ареалі м. Одеси для будівництва житлового комплексу з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення і паркінгом за адресою: вул. Бєлінського, 16», то посадова особа відповіла: «Зазначене питання не входить до компетенції Мінкультури України». Тоді як по закону саме обов’язком Мінкультури є надання дозволів на проведення робіт в історичних ареалах населених місць.

Дотепер не було відомо жодного прецеденту, коли б Міністерство культури України так відверто відмовлялося виконувати ті обов’язки, які на нього покладено Законом.

Отже, всупереч вимогам законодавства, яких Островська-Люта О. Б. не могла не знати (знання законодавства – це її прямі посадові обов’язки), вона своїм протизаконним листом фактично дозволила безконтрольну забудову історичного центру міста Одеси. Такий лист, що вже надійшов замовнику - приватному підприємству «Дисконт», має своїм наслідком можливість для ПП «Дисконт» безкарно порушувати Закон, прикриваючись при цьому позицією Міністерства культури України як центрального органу виконавчої влади. Якщо це призведе до знищення, руйнування або пошкодження пам’яток, то ці дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Таким чином, першим заступником Міністра культури України Островською-Лютою О.Б. не виконано своїх службових обов’язків, що є грубим порушенням трудового законодавства і за що встановлено її персональну відповідальність. Крім цього, у її діях є ознаки злочину, передбаченого статтею 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Про корупцію можна і не згадувати: адже вартість такого листа, який благословляє безконтрольну забудову історичного центру Одеси, на «чорному ринку адміністративних послуг» сягає під один мільйон євро!

 

У Переяславі-Хмельницькому Островська-Люта О. Б. узялася за зміну керівництва Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». За результатами роботи міністерської конкурсної комісії під її головуванням, всупереч умовам конкурсу, оголошеного самим же Міністерством, вирішено призначити на директора заповідника… місцевого члена Партії Регіонів (!) Олексія Лукашевича, якого протягом 2013 року безуспішно намагалися протягнути у це крісло губернатор-регіонал Присяжнюк разом з міністром-регіоналом Новохатьком. Тоді (при Януковичі) це зробити не вдалося, то невже вдасться тепер, після ніби-то перемоги Євромайдану?

З цього випливає два висновки:

1. Регіонали своїх не здають.

2. У переяславській історії має бути якась серйозна фінансово-корупційна складова: інакше, чого б туди полізла така досвідчена любительниця відкатів, як Олеся Богданівна?

Відповідь на «корупційне» питання лежить на поверхні: весь центр сучасного міста Переяслав-Хмельницький – це територія пам’ятки археології національного значення, тож земля тут може бути тільки в державній власності (це по Закону, а по факту – там багато земельних ділянок вже у приватній власності). Тож для організації подальшого «дерибану» землі в Переяславі-Хмельницькому меткій київській жіночці потрібна своя людина у Переяславі.

Крім того, величезний квартал у самісінькому центрі Переяслава, звільнений військовою частиною, є територією перспективного розвитку місцевого заповідника. Проте, якщо директором цього заповідника стане «своя людина», то цей квартал стане територією комерційної забудови, яка обіцяє захмарні бариші.

І остання з відомих поки-що корупційних приваб Переяслава – це земельні ділянки поряд з Музеєм народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщині (цей музей – у складі заповідника): навіщо віддавати ці землі під розвиток музею, якщо можна їх вигідно продати під забудову, а гроші покласти в кишеню?

 

Висновок простий і очевидний: і люстрація, і антикорупційні розслідування мають заторкнути у першу чергу тих діячів, які найголосніше кричать «тримайте злодія», запустивши обидві руки в наші кишені. А Олеся Богданівна Островська-Люта – найхарактерніший приклад. З неї і треба розпочинати процес очищення культурної сфери від системної корупції.

Оксана Соболева

Портал Компромат

 


Теги статьи:
Распечатать Послать другу
comments powered by Disqus
Старательный стиратель википедии Аблай Мырзахметов и его тюремный срок / 20.08.2019
Старательный стиратель википедии Аблай Мырзахметов и его тюремный срок
Как Вы думаете, может ли один Аблай поиметь целую Википедию? Оказывается, можно,… Подробнее
Радионова Светлана Геннадьевна: что общего у главы Росприроднадзора и авторитета «Шишкана» / 19.08.2019
Радионова Светлана Геннадьевна: что общего у главы Росприроднадзора и авторитета «Шишкана»
Двум чайкам, влетевшим в двигатели пассажирского авиалайнера в Подмосковье, не у… Подробнее
Пришли за «пиковой дамой» Али Узденовым, любителем скачек и шальных денег / 16.08.2019
Пришли за «пиковой дамой» Али Узденовым, любителем скачек и шальных денег
Дело полковника-миллиардера Дмитрия Захарченко все больше напоминает «матрёшку н… Подробнее
Станислав Дмитриевич Кондрашов: путь от рейдера к убийце / 13.08.2019
Станислав Дмитриевич Кондрашов: путь от рейдера к убийце
Полузабытое, казалось бы, дело о двухгодичной давности убийстве в Киеве Дениса В… Подробнее
"Лебединая песня" банка "Восточный" / 10.08.2019
"Лебединая песня" банка "Восточный"
УК Восточный капитал начала формирование первых открытых ПИФов, ориентированных … Подробнее
Артем Аветисян: воровал вместе с Абызовым! / 10.08.2019
Артем Аветисян: воровал вместе с Абызовым!
В редакцию продолжают поступать тревожные сведения о деятельности банка «Восточн… Подробнее
Игорь Иванович Сечин уже готовит корзинку с колбасками для сайта BAZA / 08.08.2019
Игорь Иванович Сечин уже готовит корзинку с колбасками для сайта BAZA
Это наше первое обращение к вам — нашим читателям и зрителям, пользователям и по… Подробнее
Где сейчас Алиса Лобанова и зачем она «пошутила» про долг в 600 млн рублей / 06.08.2019
Где сейчас Алиса Лобанова и зачем она «пошутила» про долг в 600 млн рублей
Недавно СМИ всполошились из-за новости о задержании одной из учредительниц компа… Подробнее
Глава ГАСИ Сергей Кузьмин – зарабатывает Гройсману 43 млн долларов в год / 05.08.2019
Глава ГАСИ Сергей Кузьмин – зарабатывает Гройсману 43 млн долларов в год
В конце марта 2019 года возглавлять Государственную архитектурно-строительную ин… Подробнее
loading...
Загрузка...
loading...
Загрузка...
Все статьи
Последние комментарии
Наши опросы
Где больше всего бандитов и коррупционеров?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте